registrácia
strata hesla
váš nákup
0 €
Do košika
skZdravšia škôlka

Cieľom projektu je pomocou organickej kozmetiky a hravej motivácie upevňovať správne hygienické návyky u tých najmenších, naučiť ich vážiť si svoje telo aj svoje prostredie. Naučiť ich vyberať si a chápať rozdiel medzi chemicky upraveným a pochádzajúcim z prírody.

Deti by si mali už od malička uvedomiť, že pokožka je ich najväčší orgán a vstrebáva všetky nečistoty z prostredia. Preto je dôležité, aby sa o ňu starali. Deti vo veku 3-6 rokov sú veľmi vnímavé a získané návyky im budú oporou po zvyšok života.
 

„Chceme dokázať, že veľké zmeny sa dajú dosiahnuť aj malými krokmi.
Preto sme sa rozhodli realizovať projekt Zdravšia škôlka.“


Ako pomôže projekt Vašej škôlke

  • lepšie zdravie detí
  • pozitívne odlíšenie od konkurencie – plus pre rodiča pri výbere škôlky
  • posilnenie hygienických návykov detí
  • hravá a motivačná aktivita pre deti
  • bezplatné využívanie označenia a loga „Zdravšia škôlka“
  • prezentácia škôlky – web YOL, facebook, tlačové správy, inzeráty, tv...

Ako projekt prebieha

Deti sa počas trvania projektu budú umývať certifikovanými organickými mydielkami „Mydlo na šikovné rúčky“ značky TruKid z ponuky YOL. Dieťa potrebuje motiváciu. V tom nám pomôže denníček (príloha č.1). V denníčku si za splnené „povinnosti“ deti vyfarbujú príslušné obrázky, Nie je to len zaujímavý čas, ktorý pri vypĺňaní môžu v škôlke stráviť. Deti sa vzájomne, prirodzenou súťaživosťou. motivujú k tomu, aby mali čo najviac vyfarbených políčok. Na konci týždňa si deti zoberú denníčky domov. Rodičia tak získajú prehľad o tom, ako sa ich dieťa správa v škôlke a ako si buduje správne hygienické návyky. Budú mať príležitosť dieťatko za usilovné plnenie povinností odmeniť a objaviť tak účinky pozitívnej motivácie. Zároveň budú intenzívnejšie vnímať ako dobre je o ich deti v škôlke postarané.


Náklady a financovanie projektu

YOL poskytne počas pilotného trvania projektu zapojenej škôlke mydlá za 50% ceny. V prípade záujmu škôlky pokračovať vo využívaní zdravej kozmetiky YOL bude YOL škôlke naďalej poskytovať možnosť nákupu za zvýhodnené ceny. Škôlka poskytne personálne zabezpečenie – učitelia budú metodicky usmerňovať deti k umývaniu rúk a vypĺňaniu denníčkov.


Prečo sa zapojiť

Otázka skôr znie, prečo nie? Zdravie detí za to stojí. Žiť zdravo nie je náročné a na tomto projekte si to môžete vyskúšať na vlastnej koži. Urobte prvý krok a rozdiel uvidíte sami.


O nás

YOL (Your Organic Lifestyle) je dovozca, distribútor a predajca certifikovanej organickej kozmetiky Nature´s Baby Organics a TruKid z USA. Ponúkame vysokokvalitnú, bezpečnú, bio kozmetiku, ktorá je vytvorená špeciálne pre potreby detskej pokožky (normálnej, citlivej alebo ekzematickej). Značky Nature´s Baby Organics a TruKid patria medzi najvyššie ocenené značky pre deti čo sa týka kvality a bezpečnosti v rámci kozmetickej databázy vytvorenej renomovanou neziskovou organizáciou the Environmental Working Groups (http://www.ewg.org/skindeep/). Obe značky sú po prvý krát dovážané aj na Slovensko a to výhradne prostredníctvom YOL.


Prečo si vybrať kozmetiku z ponuky YOL

Pretože pojem prírodná kozmetika je veľmi široký a medzi jednotlivými značkami je veľký rozdiel. V zásade sa dá kozmetika rozdeliť do troch skupín na:
- certifikovanú organickú kozmetiku vyrobenú výhradne z prírodných surovín 
- kozmetiku obsahujúcu prírodný základ a povolené konzervanty
- kozmetiku s obsahom prírodných látok, v ktorej sú prírodné látky len ako doplnok

Prírodná kozmetika tak síce môže obsahovať prírodné zložky, no pri ich spracovaní sa používajú chemické látky, parabény a toxíny.
Certifikovaná organická kozmetika má prísne kritéria počas celého výrobného procesu. Značky, ktoré YOL reprezentuje zásadne NEOBSAHUJÚ žiadne škodlivé parabény, umelé farbivá, alkohol či konzervačné látky. Samozrejmosťou je, že produkty nesmú byť testované na zvieratách.


Zapojte do projektu aj Vašu škôlku

Bližšie informácie o projekte a možnostiach ako sa do projektu zapojiť Vám radi poskytneme na telefónnom čísle 0911 131 584.
Tešíme sa na spoluprácu!

Na stiahnutie:Napíšte nám:napíšte nám

Kontakt

zavolajte nám

+421 911 131 584

+421 904 538 597

zdieľaj